piątek, 20 listopada 2020

na górze data utworzenia bloga

poniżej najnowsze wpisy

Blog dotyczy przygotowywania i przeprowadzania zajęć artystycznych  przez Henryka Lasko w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. 

 W labiryncie sztuki....

zobacz ofertę i wcześniejsze opisy zajęć 


 







 














2023-03-07

Informacja o warsztatach teatralno-plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

 Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu wraz ze swoją nauczycielką panią Lucyną Nowak uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach teatralno-plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, we wtorek 7 marca 2023 r. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię plastyczną i galerię „Labirynt”. Dodatkowo uczniowie zobaczyli  jak prawidłowo malować w technice akwareli oraz poznali technikę monotypii. Głównym punktem wizyty było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym "Czerwony Kapturek". W rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie. Z tej roli wywiązali się znakomicie. W drugiej części spotkania uczniowie rozpoczęli zajęcia praktyczne doskonaląc malarską technikę akwareli oraz graficzną technikę monotypii. W ciekawie zakomponowanych i zrealizowanych projektach dominowały zwierzęta (kot, pies, wilk) Ustalono, że przy następnym spotkaniu, uczniowie podczas zajęć plastycznych w Bibliotece wykonają elementy dekoracyjne (pejzaże wiejskie i miejskie ) jako dekoracje i rekwizyty do Teatrzyku na Patyku.






 2022-01-18


Dnia 18 stycznia 2013 roku w pracowni plastycznej Przemyskiej Biblioteki Publicznej przeprowadziłem dwugodzinne kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach akcji „Ferie jak z bajki”. Po pogadance wstępnej o różnorodnych prezentach pod choinkę oraz o ulubionych zwierzętach domowych, uczestnicy realizowali swoje prace w malarskiej technice akwareli oraz graficznej technice monotypii.

Te dwie techniki nie są łatwe - bo są bardzo kapryśne - ale dzięki temu bardzo wzbogacają prace dzieci. W załączeniu przesyłam fotografie z przeprowadzonych zajęć.



 

 2022-01-10

 Podsumowanie IV Konkursu Plastyczno-Literackiego „Pocztówka do Świętego Mikołaja” 🙂

🟦 10 stycznia 2023 r. odbyło się podsumowanie IV Konkursu Plastyczno-Literackiego „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, który był adresowany do uczniów w wieku 7–15 lat ze szkół podstawowych Przemyśla i powiatu przemyskiego. Inicjatywa miała na celu kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji oraz pobudzenie kreatywności i wyobraźni młodego czytelnika.
🟦 Spotkanie otworzył dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej dr Maciej Waltoś, który przywitał zgromadzonych, laureatów konkursu, nauczycieli i rodziców. Następnie pan Henryk Lasko odczytał protokół komisji, według którego na konkurs wpłynęło 49 prac plastycznych z krótkimi tekstami skierowanymi do św. Mikołaja. Prace ocenili artyści plastycy: Halina Paszkowska oraz Henryk Lasko, przyznając 6 równorzędnych nagród i 12 wyróżnień.
🟦 Nagrody otrzymali: Zuzanna Cwynar, Maja Cząstka, Amelia Serdyniecka, Julia Soja, Zuzanna Szpunar, Amelia Żak.
🟦 Wyróżnienia przyznano: Szymonowi Badowiczowi, Amelii Batiuk, Róży Cząstce, Jagodzie Hamryszczak, Dorocie Kiełbalskiej, Sebastianowi Kostkiewiczowi, Mai Rejtar, Sabinie Sałuce, Zuzannie Serdynieckiej, Amelii Szylar, Nikoli Urbańskiej, Judycie Wocie.
🔵 W dalszej kolejności zostały wręczone dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania udali się do pracowni dekoratorskiej, gdzie odbyły się warsztaty plastyczne poprowadzone przez Henryka Lasko.







 2022-12-22

Uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu wraz ze swoją nauczycielką panią Małgorzatą Balicką, uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w czwartek 22 grudnia 2022 r.

Na wstępie zajęć omówiono najpopularniejsze zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce:

·         Tradycje Bożego Narodzenia w Polsce: ubieranie choinki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, szopka betlejemska

·         Zwyczaje świąteczne: łamanie się opłatkiem

·         Sianko pod obrusem – zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce

·         Tradycje świąt Bożego Narodzenia: 12 potraw

·         Śpiewanie kolęd – świąteczny zwyczaj

·         Dodatkowe nakrycie przy wigilijnym stole

·         Pierwsza gwiazdka na niebie

·         Prezenty pod choinką

 

Do zajęć przygotowano plansze z wybranymi ilustracjami o tematyce świątecznej i noworocznej, Plakaty, wywieszki i kartki świąteczne namalowane w technice akwareli były dla uczestników inspiracją do tworzenia. Uczniowie zrealizowali 3 zadania:

1.       Projekt, pomalowanie i powieszenie miniatury – ozdoby choinkowej jako rekwizytu do drzewka w Teatrzyku na Patyku

2.       Kolorowa szopka betlejemska namalowana w technice akwareli

3.       Zaprojektowanie i wykonanie oryginalnej autorskiej kartki świątecznej w różnorodnych technikach graficznych i malarskich  

Wykonane przez uczniów prace charakteryzują się pomysłowością i ciekawą kolorystyką, a niektóre posiadają znaczne walory artystyczne. Ustalono, że przy następnym spotkaniu uczniowie podczas zajęć plastycznych w Bibliotece wykonają projekty różnorodnych elementów dekoracyjnych (ptaki, motylki, biedronki, koty, pieski) jako dekoracje i rekwizyty do Teatrzyku na Patyku oraz zaprojektują własny kalendarz na rok 2023.





 2022-11-17

    Zajęcia artystyczne dla Dzieci i Młodzieży

prowadzone przez Henryka Lasko w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Uczennice klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu wraz ze swoją nauczycielką panią Małgorzatą Balicką, uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w czwartek 17 listopada 2022 r. W trakcie zajęć uczennice wysłuchały ilustrowanej baśni Andersena „IMBRYK” http://www.lasko.webd.pl/imbryk/


 
Na warsztatach doskonaliły poznaną wcześniej technikę batik i zobaczyły  oprawione wybrane ilustracje prawidłowo namalowane w technice akwareli.  Wykonane przez uczennice ilustracje do poznanej baśni Andersena charakteryzują się pomysłowością i ciekawą kolorystyką. Ustalono, że przy następnym spotkaniu - które zaplanowano w grudniu br - uczennice podczas zajęć plastycznych w Bibliotece wykonają projekty różnorodnych elementów dekoracyjnych (ptaki, motylki i biedronki) jako dekoracje i rekwizyty do Teatrzyku na Patyku  oraz zaprojektują kartkę świąteczno noworoczną.




2022-10-25

    Zajęcia artystyczne dla Dzieci i Młodzieży

prowadzone przez Henryka Lasko w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

 Uczennice klasy trzeciej i czwartej Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu wraz ze swoją nauczycielką panią Małgorzatą Balicką, uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, we wtorek 25 października 2022 r. W trakcie zajęć uczennice odwiedziły pracownię dekoratorską i galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem wizyty były dwugodzinne warsztaty plastyczne. Uczennice poznały technikę batik i zobaczyły  jak prawidłowo malować w technice akwareli.  Wykonane prace plastyczne „Przemyśl moim miastem” charakteryzują się pomysłowością i ciekawą kolorystyką. Ustalono, że przy następnym spotkaniu, które będzie jeszcze w tym roku, uczennice podczas zajęć plastycznych w Bibliotece wykonają różnorodne elementy (ptaki, motylki i biedronki) jako dekoracje i rekwizyty do Teatrzyku na Patyku.

W przerwie zajęć uczennice podpowiedziały kolejne pomysły na bajkowe fotościanki dla maluchów i „przetestowały” ostatnio wykonane: Rumcajsa, Hankę i Cypiska.  

 






2022-10-18

Uczniowie klasy drugiej "b" Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu wraz ze swoimi nauczycielkami panią Romą Szabagą  i panią Moniką Borowicz, uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, we wtorek 18 października 2022 r. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię dekoratorską i galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem wizyty było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym "Czerwony Kapturek". W rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie. Dodatkowo uczniowie zobaczyli  jak prawidłowo malować w technice akwareli.  Wykonane przez uczniów prace dotyczące projektowania scenografii teatralnej charakteryzują się pomysłowością i  posiadają znaczne walory artystyczne. Ustalono, że przy następnym spotkaniu, które będzie jeszcze w tym roku, uczniowie podczas zajęć plastycznych w Bibliotece wykonają elementy dekoracyjne (ptaki, motylki i biedronki) jako dekoracje i rekwizyty do Teatrzyku na Patyku. Dziękuję pani Monice Borowicz za wykonanie pamiątkowych fotografii.

 





 

2022-07-16

Wakacyjne spotkania w Teatrze na Patyku. 

W sobotę 16 lipca 2022 r.  dzieci z różnych grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach teatralno-plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię dekoratorską i galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem kilkugodzinnej wizyty, było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym "Czerwony Kapturek". W rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie. Dodatkowo dzieci zobaczyły  jak prawidłowo malować w technice akwareli.  Wykonane przez uczniów prace dotyczące projektowania scenografii teatralnej charakteryzują się pomysłowością i  posiadają znaczne walory artystyczne. 

Bardzo dziękuję Pani Małgorzacie Tomków za pomoc w organizacji zajęć i za stworzenie dokumentacji fotograficznej.

 











 

 2022-06-08









                    =================

Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Ujkowicach wraz ze swoimi nauczycielkami panią Dorotą Kozłą  i  panią Barbarą Pelc - Maczugą,  uczestniczyli w warsztatach teatralnych i plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w poniedziałek 6 czerwca 2022 r. W trakcie dwugodzinnych zajęć dzieci zwiedziły pracownię dekoratorską i galerię „Labirynt ”Zwieńczeniem wizyty było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym "Czerwony Kapturek". W rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie. Wykonane przez uczniów prace dotyczące projektowania scenografii teatralnej charakteryzują się pomysłowością i  posiadają znaczne walory artystyczne. Dużym powodzeniem cieszyły się wykonane na tę okazję fotościanki z Czerwonym Kapturkiem i Gajowym. Umówiono się wstępnie do następnych zajęć poświęconych monotypii i innym technikom graficznym.




=====



Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Ujkowicach wraz ze swoimi nauczycielkami panią Małgorzatą Barszczak i  panią Barbarą Pelc - Maczugą,  uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w poniedziałek 30 maja 2022 r. W trakcie dwugodzinnych zajęć dzieci zwiedziły pracownię dekoratorską i galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem wizyty było wysłuchanie ilustrowanej na arkuszach A2 baśni Andersena "Imbryk" Uczniowie wykonywali ilustrację do tej baśni a wcześniej dowiedzieli się   jak prawidłowo malować w technice akwareli z wykorzystaniem techniki batiku.  Wykonane przez uczniów prace charakteryzują się pomysłowością i posiadają znaczne walory artystyczne. 



Uczniowie klasy drugiej "b" Niepublicznej Szkoły Podstawowej "KAMON" w Przemyślu wraz ze swoją nauczycielką panią Anną Fortuną, uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w czwartek 24 marca 2022 r. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię dekoratorską i galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem wizyty było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym "Czerwony Kapturek". W rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie. Dodatkowo uczniowie zobaczyli  jak prawidłowo malować w technice akwareli.  Wykonane przez uczniów prace dotyczące projektowania scenografii teatralnej charakteryzują się pomysłowością i  posiadają znaczne walory artystyczne.

 





 

 Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu wraz ze swoją nauczycielką panią Iwoną Jędo-Nagi, uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w środę 26 stycznia 2022 r. Dzieci zobaczyły  jak prawidłowo malować w technice akwareli oraz poznały ciekawą technikę wydrapywanki przygotowującej ich do technik graficznych. Wykonane przez uczniów prace o tematyce sportowej charakteryzują się pomysłowością i  posiadają znaczny walor artystyczny. Pod koniec zajęć, uczniowie zapoznali się ze scenariuszami zajęć w Teatrze na Patyku, bo grupa ta zamierza w najbliższym czasie wystawiać „Czerwonego Kapturka”

 







 

       Uczniowie klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły KAMON uczestniczyli na zajęciach artystycznych w czwartek 2 grudnia 2021 r. Dzieci zobaczyły  jak prawidłowo malować w technice akwareli oraz poznały ciekawą technikę batiku. Tematem zajęć było projektowanie i wykonanie kartki świątecznej. Wykonane prace charakteryzują się pomysłowością i  posiadają znaczny walor artystyczny. Pod koniec dwugodzinnych zajęć, uczniowie wykonywali prace w technice wydrapywanki na płytce dwubarwnej. W następnej kolejności planowana jest mozaika.













      5 listopada 2021opis i fotografie zamieściłem na końcu Bloga


27 października 2021 

Klasa 1b wzięła dziś udział w zajęciach edukacyjno- czytelniczych organizowanych przez Przemyską Bibliotekę Publiczną "KOSZYCZEK CZERWONEGO KAPTURKA". Dzieci poznały postać Czerwonego Kapturka na podstawie różnych wydań baśni oraz z wykorzystaniem quiet book (książka filcowa).
Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych
TEATR NA PATYKU. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię dekoratorską, oraz zwiedziły galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem naszej wizyty było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym, przygotowanym przez artystę malarza Henryka Lasko, w rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 KAMON


Bardzo dziękuję pani Monice Wańkowicz-Matys i Małgorzacie Tomków za wykonanie pamiątkowych zdjęć z zajęć teatralnych klasy pierwszej w Przemyskiej Bibliotece Publicznej














=====================================================================


Nieustającym powodzeniem cieszy się wystawa fotografii Janusza Skowrona z Nowego Jorku

 

 

Malowanie bajkowego Przemyśla przez najmłodszych 26 czerwca 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej
































PRZEMYSKIE SNY

 

Gdy na Wzgórzu Zamkowym

Niedźwiedź rusza na łowy -

pustoszeje kamienny plac Rynku.

Zboczem wieczór się skrada,

dzieci do snu układa -

zamknij oczy i też zaśnij synku.

Już Pastuszek w altanie

kończy swe senne granie -

o królewnie śnić będzie do rana.

Wiatr na Kopcu już zasnął,

w oknach światła już gasną -

ty też zaśnij syneczku - dobranoc.

Biała Dama na Zamku

za wieczoru firanką

rozczesuje wiekowe warkocze.

Śpi Kazanów i Wilcze

nawet Kmiecie snem milczy -

tobie także już kleją się oczy.

Kiedy nocka nastanie -

gwiazdy kąpią się w Sanie

i twarz miasta w dolinie już gaśnie...

W tysiącletnim Przemyślu

wszystkim dzieciom się przyśnią

dziwy z tysiąca i jednej baśni.

 

Teresa Paryna

Z tomiku "Piękniejsze od wiersza"









 

 
Dzieci, którym towarzyszyli opiekunowie, wysłuchały kilku utworów ze zbioru „Wierszyki domowe” Michała Rusinka w interpretacji bibliotekarzy z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.


Dzieci, którym towarzyszyli opiekunowie, wysłuchały kilku utworów ze zbioru „Wierszyki domowe” Michała Rusinka w interpretacji bibliotekarzy z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 

Akwarela jako pomoc dydaktyczna do zajęć warsztatowych " Przemyśl moim miastem"




 

Dwugodzinne zajęcia artystyczne dla grup do 25 uczniów klas 1-3 prowadzi Henryk Lasko
Termin zajęć proszę uzgodnić z Działem Dziecięcym Przemyskiej Biblioteki Publicznej (po przerwie spowodowanej pandemią)

http://www.biblioteka.przemysl.pl/


OFERTA 
Pokazy:
1.       Galeria Labirynt –zwiedzanie, omówienie prac PRZEMYŚL MOIM MIASTEM
2.       Teatr na Patyku – pokaz i omówienie scenerii , rekwizytów i plakatów
3.       Pracownia Dekoratorska – omówienie rysunków, obrazów, cztery pory roku 3D,  
4.       Pracownia Dekoratorska – pokaz powstawania BATIKU
5.       Pracownia Dekoratorska – pokaz powstawania MONOTYPII
6.       Pracownia Dekoratorska – pokaz kart egzaminacyjnych 1-6 i zabawy z egzaminatorem
7.       Pokaz liternictwa, siateczek z papieru, witraży, rekwizytów teatralnych, plansz  
Czytanie:
1.       IMBRYK  Andersena   czytanie z pokazem dużych ilustracji
2.       Przygody Burka z Podwórka   KAMISHIBAI
3.       Czerwony Kapturek    KAMISHIBAI
4.       Opowiedział dzięcioł sowie   
5.       KOPCIUSZEK – czytanie – poduszki ozdobne – projekty plansz
6.       Maria Konopnicka – Dym
7.       Paweł i Gaweł i Stefek Burczymucha (czytanie dla maluchów)
Inscenizacje:
1.      Przygody Burka z Podwórka
2.      Czerwony Kapturek  
3.      Maria Konopnicka  - Dym  
Ćwiczenia:
1.       ZNAKI GRAFICZNE – projektowanie – okienka, ikony – kredki, flamastry
2.       KOLOROWANKI muzyczne  - BATIK
3.       AKWARELA    ilustracje do bajek
4.       AKWARELA    PRZEMYŚL MOIM MIASTEM
5.       AKWARELA    portret koleżanki , kolegi
6.       EX-LIBRIS  jako znak własnościowy książek    rysunek tuszem
7.       EX-LIBRIS  jako znak własnościowy książek    akwarela
8.       EX-LIBRIS  jako znak własnościowy książek    monotypia
9.       EX-LIBRIS  jako znak własnościowy książek    wydrapywanka
10.   MOZAIKA z papieru  - praca grupowa
11.   ORIGAMI – japońska sztuka układania papieru
12.   Projekt KARTKI świątecznej - techniki mieszane
13.   Projekt PLAKATU, wywieszki
14.   Tworzenie siatek z papieru  (w trakcie przygotowań)
15.   Tworzenie witraży z papieru  (w trakcie przygotowań)

 
Akwarela jako pomoc dydaktyczna do zajęć warsztatowych " Przemyśl moim miastem"






Akwarela jako pomoc dydaktyczna do zajęć warsztatowych " Przemyśl moim miastem"
Akwarela jako pomoc dydaktyczna do zajęć warsztatowych " Przemyśl moim miastem"







Wspólne zdjęcie na tle obrazu Mariana Strońskiego Marian Stroński jest najwybitniejszym malarzem przemyskim spośród artystów działających w mieście na przestrzeni wieków. To artysta obdarzony wybitnym talentem, a jego dzieła, z powodzeniem konkurujące z pracami twórców mu współczesnych, zachowały swą wartość i świeżość do czasów obecnych. Z Przemyślem związany był przez większość swego życia. Urodzony w 1892 roku w Łozowej koło Tarnopola przyjechał do naszego miasta, jako ośmioletni chłopiec; tu się kształcił i tutaj powrócił po studiach w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie w Wiedniu. Aż sześć lat zajęła mu służba wojskowa, najpierw w armii austriackiej, później w wojsku polskim. Okres międzywojenny to czas wytężonej pracy twórczej owocującej wieloma znaczącymi wystawami malarstwa oraz w mniejszym zakresie grafik w Przemyślu, Lwowie, Warszawie, Katowicach, Łodzi i Paryżu. Prezentował na nich prace przedstawiające: pejzaże, weduty, portrety, sceny rodzajowe oraz martwe natury. Odbywał podróże artystyczne po Polsce, Włoszech, Bałkanach oraz do Paryża. W tym samym czasie wykonał polichromie w wielu kościołach, a także instytucjach użyteczności publicznej; część prac posiadała charakter konserwatorski, na przykład w holu i restauracji przemyskiego dworca kolejowego.W rodzinnym mieście prowadził założoną przez siebie szkołę malarstwa i rysunku. W 1936 roku zamieszkał w Warszawie, gdzie we wrześniu 1939 roku zniszczeniu uległo jego mieszkanie wraz z nagromadzonym w pracowni dorobkiem artystycznym oraz kolekcją sztuki. Od wybuchu wojny Stroński związał się na stałe z Przemyślem. Tutaj założył rodzinę, prowadził działalność edukacyjną, malował. Jego twórczość była w dużym stopniu kontynuacją wcześniejszych dokonań. W latach pięćdziesiątych zdominowała ją abstrakcja. Uczestniczył w życiu artystycznym regionu, wystawiał, brał udział w konkursach, otrzymywał nagrody. Artysta zmarł w Przemyślu w 1977 roku. Prace Mariana Strońskiego znajdują się w wielu instytucjach oraz w zbiorach prywatnych. Duża ich część przedstawia motywy przemyskie. Najciekawszą kolekcję przechowuje Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz rodzina. Stanowią one nie tylko piękną i ciekawą pamiątkę ale stanowią cenną inspirację dla artystów





Przemyśl moim miastem - wydrapywanka na płytce




































































Spacer po Bibliotece
Od 13 czerwca do 13 lipca 2021 r. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej zostały wystawione moje akwarele z cyklu "Przemyśl - miastem Mariana Strońskiego". Zapraszam do obejrzenia 🙂

5 listopada 2021

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Buszkowicach  wzięli dziś udział w zajęciach edukacyjno- czytelniczych organizowanych przez Przemyską Bibliotekę Publiczną "KOSZYCZEK CZERWONEGO KAPTURKA". Dzieci poznały postać Czerwonego Kapturka na podstawie różnych wydań baśni oraz z wykorzystaniem quiet book (książka filcowa).
Następnie  uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych TEATR NA PATYKU. 
W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię dekoratorską, oraz galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem wizyty tej aktywnej grupy było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym, przygotowanym przez Henryka Lasko. W rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz